Jednorázové plenky

Jak se zorientovat ve velkém výběru značek?

 

Čeká Vás v blízké době rozhodování o výběru plenek pro Vaše miminko? Nebo doma již miminko máte, ale stále hledáte ideální variantu, abyste byli opravdu spokojení? Pojďte si ušetřit čas s naším přehledem nabízených značek.

Skvělou zprávou je, že je zde možnost volby mezi klasickou ekologickou variantou. V některých případech se ani nemusíte bát velkého cenového rozdílu mezi těmito dvěma kategoriemi. Rozdíl můžete zaznamenat například v dostupnosti. Zatímco klasické jednorázové plenky seženete v každé drogerii či supermarketu, ekologické plenky bývají k sehnání ve většině případů na internetu.

 

Čím se tyto dvě skupiny od sebe tedy vlastně liší?

Klasické jednorázové plenky

Většina výrobků této kategorie slibuje jemný materiál a suchou ochranu až na 12 hodin, díky kanálkům pro rychlý odvod tekutin. Dalším specifikem je savé jádro, které dokáže spolehlivě uzamknout jak tekutiny, tak případné pachy. Je také třeba zmínit, že tyto plenky obsahují právě různé chemikálie a parfémy, přičemž její rozložení trvá až 400 let. Mezi těmito značkami najdete různé druhy plen od ekonomických po prémiové, kalhotkové plenky pro starší děti, či plenky do vody.

 

Níže naleznete jednotlivé druhy plenek, přičemž u každé najdete vlastnosti, kterými jsou jedinečné.

Pampers Premium Care – Nejhebčí plenky od této značky, jejichž jádro okamžitě absorbuje tekutinu. Mají indikátor vlhkosti, který upozorní maminku, jakmile je třeba miminko přebalit.

Pampers Pure Protection – Plenky jsou vyrobeny z prémiové bavlny, bez parfemace, bělidel a latexu a jsou hypoalergenní, nedráždí tedy pokožku Vašeho miminka.

Huggies Elite Soft – Tyto plenky jsou bez parfemace, mají navíc měkké polštářky, které vytvoří jemnou bariéru mezi dětskou pokožkou a tekutinou v savém jádru, nemusíte se tedy bát, že by miminko mělo pocit mokra.

Dada Extra Care – Mají velmi měkký povrch, díky materiálu z netkané textilie a obsahu vitamínu E. Jsou navíc bez parfemace, barviv a ftalátů. Technologie SekonDRY zajišťuje okamžitou suchost pro maximální pohodlí miminka.

Bella Happy – Tyto plenky nejsou parfemované, neobsahují chlór ani latex. Mají speciální technologii Air Flow, díky které pokožka miminka dýchá a tak zabraňuje opruzeninám.

 

Ekologické jednorázové plenky

Ekologické plenky jsou variantou jednorázových plen bez obsahu barviv, parfémů, latexu, nejsou běleny chlórem, ale naopak šetrným kyslíkovým procesem. Savé jádro je oproti klasickým plenám tvořeno směsí biologicky odbouratelné celulózy a absorpčního gelu a jsou dokonale prodyšné. Tato varianta jednorázových plen není tedy takovou ekologickou zátěží a je vhodná pro děti s alergiemi či ekzémy, díky složení z přírodních materiálů.

Jednotlivé značky přinášejí opravdu úžasné produkty, ať už z hlediska použití zdrojů rozložitelných v přírodě, inovací tvaru a vzhledu či šetrnosti k pokožce miminka. Pojďte se nyní podívat, jakými výjimečnými vlastnostmi tedy jednotlivé plenky disponují.

 

Kolorky – vývoj a design v ČR, jsou vyrobeny z přírodních a obnovitelných materiálů, obsahují proužky Aloe vera, nabízí velké množství nádherných designů

Baby Charm – eko plenky jsou vyrobeny v ČR (Ontex Turnov), jsou tenké a velmi prodyšné, nabízí krásné barevné provedení se zvířátky

Muumi Baby – mají speciální tvar do „U“, který vyhovuje různým proporcím miminek, zajistí tedy správné těsnění bez nepříjemného otlačeníEco by

NATY – nová generace plenek zajišťuje 100% biologickou rozložitelnost u částí, které se dotýkají dětské pokožky, což je skvělé

Bambo Nature – plenky mají flexibilní opasek a nožní manžety bez obsahu latexu, superabsorpční jádro, několik světových ekologických certifikací

Moltex Nature – vyrobeny v Německu a za použití 100% zelené energie, novinkou jsou obalové materiály z cukrové třtiny

Nappynat – certifikované jako biologicky rozložitelné z více než 90%, kromě lepicích pásků jsou plenky vyrobeny celé z biologicky odbouratelných materiálů

Kit&Kin – hypoalergenní plenky v prémiové kvalitě, poskytují až 12 hodinovou ochranu bez prověšení plenky

MonPeri – mají jemný elastický zadní pás a pružné boční lemy se dokonale přizpůsobí tělíčku miminka, 3D tvarující design napomáhá ke správnému vývoji kyčlí

Beaming Baby – plenky jsou celkem ze ¾ vyrobeny z rozložitelných materiálů

Bio Babby – vyrobeny ve Francii z trvale udržitelných zdrojů, přičemž 50% je biologicky rozložitelných

 

Na trhu je opravdu nepřeberné množství různých produktů a je jen na Vás, zda dáte na doporučení nebo se vrhnete na testování na vlastní kůži (tedy spíš pokožku Vašeho miminka).  V každém případě se však vyplatí ze začátku kupovat spíše menší balení, pro případ, že by Vám konkrétní značka nesedla.

Prozraďte nám maminky, které plenky vyhrávají u Vás?